Woensdag 29 November 2006 om 19:19

Waardering voor interventie!

Op 9 november organiseerde het ministerie van Binnenlandse Zaken een landelijke bijeenkomst over samenwerkingsverbanden tussen gemeenten en politie om de veiligheid op straat te verbeteren. Politie, stadsmarinier en deelgemeente Feijenoord hielden daar een workshop over de aanpak van veiligheid in Feijenoord. Ze legden uit hoe het interventie­­team werkt, hoe het cameratoezicht georganiseerd is en hoe het toezicht georganiseerd is. De workshop werd enthousiast ontvangen door politiemensen en gemeenteambtenaren uit het hele land.   De workshop werd gewaardeerd als de op één na beste van de hele dag. Enkele reacties: “met passie, programma en professie bereik je veel meer”; “ook inspirerend voor een kleinere gemeente”; “typisch Rotterdamse lef en aanpak”; “zeer duidelijk verhaal met bruikbare tools”; “erg leuk en superenthousiast gebracht”. Politie, stadsmarinier en de deelgemeente zien in de landelijke waardering een duidelijk stimulans om zo door te gaan. Zelf ben ik erg onder de indruk van de aanpak van onze mannen en vrouwen. Het interventieteam van de deelgemeente Feijenoord doet meer dan panden dichtlassen, wietplantages oprollen en boetes uitdelen. Ook de sociale kant krijgt volop aandacht.  Zo werd onlangs een gezin geholpen dat ruim 1½ jaar bezig was zich bij Gemeentelijke Basisadministratie (GBA) te laten inschrijven. Door allerlei bureaucratie en andere redenen lukte dit niet. Het gevolg hiervan was dat het gezin zich niet kon verzekeren tegen bijvoorbeeld ziektekosten. Kinderbijslag bleef ook al die tijd uit en er waren problemen bij het inschrijven van de kinderen op een school.  Vorige maand kwam het interventieteam voor het eerst met dit gezin in contact. Mede door toedoen van het team is, met terugwerkende kracht, alsnog het een en ander geregeld. De leden van het gezin werden ook ingeschreven als ingezetenen van de deelgemeente Feijenoord.  

De inzet van het interventieteam is intussen beloond met een fraai bedankbriefje: ‘Zulke aardige mensen die bij ons over de vloer kwamen, vergeten zullen we jullie nooit!”. Het gezin kan voor het eerst met een gerust hart een normale (feest)maand december ingaan. Kortom: eindelijk rust en de zaakjes op orde!

Dinsdag 28 November 2006 om 23:19

Gedachten op dinsdagavond

Door tussenkomst van mijn collega René Kronenberg mag ik op dinsdagavond af en toe de PvdA-discussiedinsdagen modereren. Vanavond een avond met als thema "De Staat van de Stad" met als inleiders Talja Blokland (buitengewoon hoogleraar wetenschappelijke grondslagen van het opbouwwerk) en Cees Vrijdag van de Kamer van Koophandel. Met name de eerste spreker zei zó veel waar ik op wilde reageren, dat mijn tong jeukte, als het ware. Het was dus maar goed dat ik als moderator daar was, en vooral ánderen het woord moest geven. Maar misschien komt het nog wel eens tot een discussie. Veel discussie op goed niveau. Ik verheug me op de volgende keer.

Mop du jour: Natuurlijk kunnen we een voorbeeld nemen aan New York, maar andersom is ook het geval.

Vrijdag 24 November 2006 om 17:53

Eén zetel minder slecht dan erg slecht

Ik lees net dat door de telling van buitenlandse stemmen er toch nog één zetel van de SP naar de PvdA gaan. Als de telling van de echte stemmen al zo'n verschuiving oplevert, hoe kan iemand dan ooit nog die peilingen serieus nemen?

Vrijdag 24 November 2006 om 15:05

Aanvallen!

1122dfRoseparkSportveld1.jpg

 Er zijn natuurlijk ook actiefoto's van het openen van het Sportpark op de Rosestraat, afgelopen woensdag, maar die worden alleen verstrekt onder strikte voorwaarden, want zo sportief zie ik er niet uit :-) Bovendien verloor ons team (Deelgemeente Feijenoord) van het samengestelde team tegenover ons met 1-0. Collega Rene Kronenberg (onder andere verantwoordelijk voor sport) opende dit leuke sportveldje, waar nu mooi kunstgras ligt, en prima goals staan. Zo wordt Feijenoord ook voor de voetballende jeugd steeds leuker!

DSC00108.JPG

Voor de wat jongere kinderen kwam Sinterklaas die middag langs in Vreewijk. Met een perfect georganiseerde show met Ernst, Bobbie, en -mijn favoriet- K3-pieten!

Donderdag 23 November 2006 om 00:30

Mail van een vriend.

"Wij willen Oud en Joekes terug in de Kamer. En Tilanus en de CHU. En Beernink en de ARP. Desnoods Koos Vorrink en de SDAP. Maar dit is niks."

Ik ga eerst maar eens slapen. Maar ik stel nu al vast dat de PvdA meer verloren heeft dan CDA en VVD samen. Reden voor bescheidenheid, introspectie, en een andere aanpak.

Woensdag 22 November 2006 om 12:36

Weg met de Passerel!

DSC00092.JPG

Vanochtend even een kopje koffie gedronken bij de Bewonersorganisatie Feijenoord. Op de foto: voorzitter Rein, een dame waarvan ik de naam even niet weet, maar die wel héél vreemde stem-adviezen gaf, en Jaap, het lopend archief van deze wijk. Ik kreeg een prachtige CD met foto's en een paar prachtige boeken waaruit naast de geschiedenis van de wijk Feijenoord vooral de enorme betrokkenheid van deze mensen met de wijk bleek. Zoals alles, verandert ook de samenstelling van de bewonersorganisaties. Minder mensen zijn actief, en jongere mensen zijn vaak veel minder snel bereid zo actief te worden als vroeger veel bewoners waren. Tegelijkertijd zie je de enorm belangrijke rol die bewonersorganisaties vervullen. Vanochtend zag ik het spreekuur, dat door vrijwilligers gerund wordt!, waar buurtbewoners met tal van vragen over allerlei onderwerpen raad konden vragen. Enorm belangrijk en goed dat het er is! Ook bij bewonersparticipatie spelen de bewonersorganisaties een belangrijke rol. De uitdaging die we hebben is hoe we ze ondersteunen, versterken en klaarmaken voor de toekomst.

DSC00097.JPG

Op de weg terug klom ik over de Passarel. Gelukkig gaat dit onding er ook snel uit. Hopelijk nog in 2007!

Woensdag 22 November 2006 om 09:27

Eindelijk (3x)!


Eindelijk (1) zijn er verkiezingen. Die peilingen beginnen me flink de keel uit te hangen. Ik heb natuurlijk ook gewoon statistiek en "methoden en technieken van wetenschappelijk onderzoek" gehad tijdens mijn studie, en als me er één ding van bijgebleven is, dan is het wel hoe moeilijk het is om met zekerheid iets te kunnen zeggen op basis van steekproegsgewijs onderzoek. De enige peiling, en de enige peiling waar het om gaat is de verkiezing, en die is vandaag. Stem toch gewoon PvdA. En als je de lijsttrekker niet aan staat, dan neem je toch gewoon iemand anders? Ja, net als veel anderen zie ik ook wisselende kwaliteit op de lijst staan, en net als ieder ander heb ik ook een favoriete PvdA-fractie aller tijden, maar zélfs in die fractie zaten mensen waar we nooit meer van gehoord hebben.

FW:

Eindelijk (2) zijn er foto's gemaakt van ons nieuwe team (zie hierboven). Na de verkiezingen bleek dat er behoefte was aan een college waarin de samenstelling van de deelgemeente meer tot uitdrukking kwam. Natuurlijk wilden we geen concessie doen aan de kwalititeit van het bestuur, en zo kwamen we op Gulami uit. Een enorme aanwinst voor het team. De "officiele" foto's staan binnenkort op onze eigen site

 

Eindelijk (3) wordt dat Zuidersterblok gesloopt. Sinds het vertrek van meubelwinkel de Zuiderster, hebben de gemeente en woningcorporatie Vestia hard gewerkt aan het leeg krijgen van het blok en aan het maken van een plan voor nieuwbouw. De bebouwing rondom het blok is in de afgelopen twintig jaar al helemaal vernieuwd. Met de sloop en met de bouw van de nieuwe woningen wordt nu eindelijk ook het laatste stuk van deze locatie vernieuwd. Vestia start naar verwachting eind 2007 met de bouwwerkzaamheden voor de nieuwbouw. Ongeveer anderhalf jaar na de start moeten de nieuwe woningen er staan.
De uitvoerders doen er alles aan om overlast door de sloopwerkzaamheden te voorkomen. Om eventuele klachten en overlast direct te kunnen signaleren en af te handelen, is een beheercommissie ingesteld. Deze commissie houdt gedurende de sloopwerkzaamheden de vinger aan de pols en heeft regelmatig contact met de deelgemeente en Gemeentewerken over de sloopwerkzaamheden en de eventuele overlast daarvan.


Tijdens een informatieavond op 20 november is gevraagd wie zitting wil nemen in de beheercommissie. Meldingen van overlast kunnen doorgegeven worden aan de deelgemeente, via (010) 291 60 60.  En als je mij wil bellen: 010-2916074.

Maandag 20 November 2006 om 11:27

Weg met de politiek!

Gisteren was ik aanwezig bij het utireiken van de kindervresprijs aan Om Prakash Gurjar in de Ridderzaal in Den Haag. Het was enorm indrukwekkend. FW de Klerk hield een goed verhaal, dat erop neerkwam dat politici het niet goed doen. Hoe kan het nou dat we allemaal rechten van het kind hebben afgesproken, en dat we er ons in grote delen van de wereld niet aan houden? Gelukkig zie je steeds meer aandacht voor kinderrechten; aan de ene kant door organisaties als Kids Rights, aan de andere kant neemt ook het bedrijfsleven een steeds grotere verantwoordelijkheid. Bij de prijs van gisteren, en bij veel projecten, heeft ABN AMRO bijvoorbeeld een grote rol. Niet alleen door geld over te maken, maar ook door na te denken over producten die de maatschappij helpen ontwikkelen (bijvoorbeeld microfinance), en door personeel "in de baas z'n tijd" vrijwilligerswerk te laten doen.

Aan de verbetering van de kwaliteit van de politiek hoop ik zelf een bijdrage te leveren door in de volgende periode mijn werk als Bestuurder van de Deelgemeente Feijenoord niet meer te combineren met het Statenwerk. Op de conceptlijst, die vandaag of morgen gepresenteerd wordt, komt mijn naam dus niet voor!

DSC00072.JPGDSC00080.JPG DSC00081.JPG

Woensdag 15 November 2006 om 11:26

Ambtenaren zijn snel genoeg voor Zuid-Hollanders

DEN HAAG - De boeteregeling voor trage provincie-ambtenaren in Zuid-Holland is in een half jaar tijd maar door één burger gebruikt.

PvdA-Statenlid Robbert Baruch is verbaasd over dit resultaat en heeft de provincie om een evaluatie gevraagd. ‘Misschien doen de ambtenaren hun werk heel goed en zijn er gewoon geen klachten’, zegt hij. ‘Maar misschien zijn mensen niet goed op de hoogte van deze regeling. In dat geval moet er een informatiecampagne komen.’

Sinds 1 mei hebben burgers in Zuid-Holland recht op een vergoeding als ze te lang moeten wachten op bijvoorbeeld de aanvraag van een vergunning. Ze krijgen dan 20 euro per dag uitgekeerd. ‘Dat staat onder elke brief die mensen ontvangen en de procedure zelf is niet ingewikkeld’, legt Baruch uit.

Het Statenlid denkt dat ambtenaren zich door de boete meer bewust zijn geworden van de termijn waarbinnen ze hun werk af moeten handelen. ‘En als dat zo is, is de regeling een toch een succes’, zegt hij. ‘Als een burger zich aan een bepaalde termijn moet houden, kan een ambtenaar een aanvraag niet laten liggen tot het hem zelf een keer uitkomt.’

Sascha Kester

Volkskrant, 10 november 2006

Dinsdag 14 November 2006 om 17:35

Mensen maken de stad

In Bloemhof is te weinig groen. Vandaar dat er door de raad extra geld is vrijgemaakt om de zaak groener te maken. We zijn nu bezig met een aantal alternatieven te verzinnen om het geld uit te geven, en daar mensen bij te betrekken. In de tussentijd zitten wij niet stil, maar de inwoners van Bloemhof natuurlijk ook niet. Vandaag hebben we in het kader van Mensen Maken de Stad de Heerjansweg groener gemaakt. Wat daarbij hoort, zijn afspraken over budgetten, beheer en omgangsvormen, en natuurlijk een gezellig glaasje fris en bitterballen.  

DSC00029.JPG  DSC00026.JPGDSC00031.JPG 

 

Vrijdag 10 November 2006 om 02:00

Pers en begroting

Vandaag een tamelijk drukke dag; eerst een interview met de GPD over het voorstel dat ik met Arie de Jong heb gedaan om de provincies kleiner te maken in plaats van ze op te schalen, vervolgens een televisie-interview naar aanleiding van de antwoorden op de vragen die ik GS heb gesteld over de ontwikkeling van de Spoorzone en de veiligheidssituatie daar, en op weg terug nog even de Volkskrant over het aantal mensen dat gebruik heeft gemaakt van de regeling om de Provincie aansprakelijk te stellen als die zich niet aan termijnen houdt (één). Een leuk gemiddelde, maar zo is het natuurlijk niet iedere dag.

Tussendoor werkte ik aan een reactie op de opmerkingen die de verschillende partijen op de conceptbegroting hebben gemaakt. Daarover later meer. In ieder geval werd de begroting vastgesteld, met alleen de stem van Leefbaar Rotterdam tegen.

Maandag 06 November 2006 om 22:39

Gedachte op maandagavond

Is Balkenende nu eigenlijk tegen de doodstraf en eigenlijk voor het homohuwelijk? Betekent "eigenlijk" dan niet gewoon in het Balkenends "niet"?

Zondag 05 November 2006 om 09:00

Gedachte op zondagochtend

Moet Thom de Graaf nou niet eerst verkozen worden tot burgemeester van Nijmegen?

Vrijdag 03 November 2006 om 11:26

Hoe zit dat nou?

Volgens RTV Rijnmond waren er in oktober minder meldingen over stankoverlast dan normaal. Komt dat doordat minder mensen stankoverlast die ze ondervinden melden, of doordat er minder stankoverlast is?

Donderdag 02 November 2006 om 18:25

Verdonk weer eens

Het Openbaar Ministerie gaat onderzoek doen naar de uitspraken van Imam Fawaz. Zo hoort dat in een rechtsstaat. Er zijn verdenkingen, en die worden onderzocht.

Minister Verdonk daarentegen, is al aan het uitzoeken of de man uitgezet kan worden. Volgens zijn advocaat is hij Nederlander. Als dat zo is, is minister Verdonk aan het onderzoeken of ze een Nederlands Staatsburger op grond van verdenkingen het land uit kan zeggen. Zo hoort dat dus niet in een rechtsstaat.

Nu begrijp ik waarom ze zo graag Onderwijs wil hebben. Ze denkt dat ze daar vervelende kinderen de klas uit kan zetten.

Woensdag 01 November 2006 om 15:06

106

Je moet het nemen zoals het komt, zegt ze. Ze komt van Noord. Ze woonde 35 jaar op Katendrecht. Nu ongeveer net zo lang op de Dordtselaan. Ze doet zelf haar haar, zeemt en gaat iedere avond de trap op. 38 treden. Er zitten overal slechte en goede mensen tussen. Ook bij de buitenlanders. 's Avonds kan je niet meer over straat, zegt ze. Dat was vroeger anders. Maar je moet het nemen zoals het komt.

Op haar vijftigste is ze gaan werken. Haar man was gehandicapt geraakt en ze wouden niet van de steun leven. Geen cent heeft ze, van de steun, en ze zou het niet willen ook. Ze werkte 's ochtends bij de CEMSTO, en dan bij de HAL. De grote hutten maakte ze schoon. Ook die van de koningin.

Als je goed doet, krijg je goed terug. Zei haar moeder ook al. Die verkocht vis en was Nederlands Hervormd. Haar vader was katholiek, maar zijn vader was Joods, en ze at graag een challetje met pekelvlees. Maar die zijn in Rotterdam niet meer te krijgen. Dus, als u van Amsterdam naar Rotterdam gaat, en u kán even langs Sal Meijer, wilt u dat dan eens voor haar meenemen?

FW: mw. ritman

Woensdag 01 November 2006 om 09:21

Groot en klein

Goed nieuws in het AD van vandaag: volgend jaar gaat een aantal grote evenementen door. Bavaria City Race, Red Bull Air Race: enorme feesten. Goed voor de uitstraling, de economie en de sfeer in de stad. Jippie! Ik hoop dat er ook aandacht blijft gaan naar kleinere, laagdrempelige evenementen zoals Dunya en Camping Rotterdam.

Woensdag 01 November 2006 om 09:06

Koud Drinken

koud drinken

Woensdag 01 November 2006 om 00:21

Logica.

Volgens de stemwijzer moet ik op het CDA stemmen, volgens het kieskompas op PvdA. Het Kieskompas is dus betrouwbaarder.