Snoeihard, persoonlijk, cynisch en wantrouwend. Zie hier de moderne politieke omgangsvormen.Het wordt voor sommige mensen steeds moeilijker om te zien dat politici en bestuurders ook maar hun best doen. Niet voor henzelf, maar om beleid dat verzonnen is door colleges en raden, namens de kiezer dus, uit te voeren.
Het is natuurlijk schandalig genoeg dat een idioot het nodig vindt om een bestuurder aan te vallen. Ik heb zelf als bestuurders ook wel eens dit soort dingen meegemaakt, en ik kan je verzekeren dat het de basis uit je functioneren wegslaat. Mensen kunnen het niet eens zijn met wat je doet, en zelfs de manier waaróp je het doet, maar als er persoonlijk en fysiek geweld gebruikt wordt, heeft dat niets meer met de inhoud te maken, en word je als mens en als politicus ontkend.
De aanval op Marnix Norder is meer dan een aanval op Marnix Norder: het is een aanval op de PvdA, het college van B&W en de politiek zelf.
Het is dan ook des te verontrustender dat bij de reacties van het AD en de Telegraaf deze daad van geweld zo vaak goedgepraat wordt. Sterker nog: er zijn andere oproepen voor geweld tegen de PvdA en haar leden te vinden. Zo diep zijn we dus gezakt in Nederland. Natuurlijk allemaal anoniem. Snoeihard, persoonlijk, cynisch en wantrouwend.
De PvdA, het college en alle weldenkende mensen van Nederland moeten zich hiertegen uitspreken. Niet alleen het geweld tegen mensen moet gestopt, maar vooral de roep om de democratie op te heffen en de vuisten te gebruiken. Er is een mooie serie op de NPS op zondagavond die laat zien waar dát toe leidt.